אודות דרך הים - בית הספר לשייט קורס שייט ומועדון שייטים

 
כשייסדנו את דרך הים, לפני חמש עשרה שנים, היו לנו מטרות רבות,  אבל משימה אחת הייתה תמיד נר לרגלינו: להקים בית חם לשייטים חדשים וותיקים כאחד, ולהביא לאנשים רבים ככל האפשר את עולם הים כפי שאנחנו זכינו להכיר אותו: מקצועי, מעורר השראה, ומלא הרפתקאות.
 
זה התחיל בחורף של 92' שהיה חורף קל יחסית. בינואר, שבוע אחרי השחרור, כבר היינו באמסטרדם עם מזוודה מלאה בפפירוסים מצריים, שחשבנו שבדרך נס נצליח למכור להולנדים מסבירי פנים. אמסטרדם הקפואה החזירה אותנו באחת אל המציאות. פפירוסים העיר הזאת ראתה מספיק, וגם ישראלים שבטוחים שהם אור לגויים לא חסרו שם. מפה לשם התגלגלנו לנמל באמסטרדם, אותו נמל שז'ק ברל שר עליו. נסו לחפש אותו באמסטרדם, לא תימצאו.
 
הכירו את המועדון 
 
 
התחלנו לעבוד על ספינות מפרש מסורתיות שכמותן תמצאו רק בצפון אירופה ובסרטי פירטים. מפליגים בכל מזג אוויר, בכל רוח בכל ים. מגיעים לנמלי דייגים נידחים ללילה חטוף ולמחרת לנמל הבא. 
 
שטים  ולאט לאט מתאהבים בים, בצבע האפור-ירוק של המים והשמים, בקור, באורח החיים הזה- ומחליטים שזה מה שאנחנו רוצים לעשות. נרשמנו לאקדמיה הימית באיינקהוזן שבהולנד והשלמנו בכך את האסמכתא התיאורטית לידע המעשי שרכשנו.
 

צפו וגלו איך נוצר מועדון השייט דרך הים ולמה הוא כל כך ייחודי ? 

 

 

 ב-1998 חזרנו לארץ ובילינו זמן רב במשרד המאולתר במרפסת הבית של דודי בביצרון, הוגים וכותבים תכנית עסקית לבית ספר לשיט שבו לומדים להשיט ספינה בעזרת הרוח, לקבל רישיון סקיפר, ולרכוש את הידע, הניסיון והביטחון להשיט יאכטה בכל מקום בעולם. קראנו לבית הספר שלנו "דרך הים".
 
 
בשנים שעברו מאז, הכשרנו בהצלחה מאות סקיפרים, ובנינו קאדר מכובד של מדריכים, מהמנוסים ביותר בתחום. אם תשאלו, מרבית העוסקים בשייט, תופסים את דרך הים כמועדון הטוב ביותר לשייט במדינת ישראל. 
 
אנשים מגיעים לדרך הים מסיבות שונות: לחלקם השיט מתקשר לגילוי עצמי ולחיבור לטבע, לחלקם השיט מתקשר עם הדברים הטובים בחיים, לפגוש אנשים חדשים, לשוט למרינה כאשר השקיעה בירכתיים ורסס של מלח מכסה את הפנים וביד כוס יין טוב. לחלקם זה הרצון ללמוד ולהכיר עולם חדש של ידע, לרכוש מיומנויות חדשות, לחוות הרפתקאות ולרכוש את היכולת להיות סקיפר של ספינת מפרש בכל מקום בעולם.
 
מאז ומתמיד נהנינו ללמד לשוט ולהכיר אנשים והמשכנו כל העת לחדש ולחפש עבורם ועבורנו הרפתקאות חדשות. התייחסנו לכולם כאל חברים ואיתם צמחנו. בלי שיווק מתוחכם או פרסום רועש. לאט, ברצינות, בשיא המקצועיות ועם כל הנשמה, אנשים הצטרפו כדי ללמוד לשוט וגילו שהם
לומדים הרבה גם על עצמם. הם עברו חוויה טובה, ביקשו עוד, נשארו והביאו איתם חברים נוספים.
 
כיום, יש לנו צי של יאכטות חדשות, 4 כיתות לימוד מרווחות וצוות של 35 מדריכי שייט, אחד אחד. אנחנו יושבים במקום הכי יפה במרינה בהרצליה, ויש לנו אפילו סניף בחיפה. אבל יש דברים שלעולם לא ישתנו: דרך הים הייתה מתמיד בית חם לשייטים ולאוהבי הים, ואנו נמשיך להיות משפחה גדולה של חברים לדרך. משפחה שהולכת ומתרחבת, והופכת לקהילה גדולה של אנשים טובים, שהאהבה לים והחוויות המשותפות קושרות אותם יחד, ועל כך גאוותנו.
 
דרך הים היא הרפתקה, היא מסע של גילויים ותגליות של חופש ושל נטילת אחריות, לקיחת ההגה לידיים מילולית ומעשית כאחד.
הרשמה לניוזלטר של דרך הים
לקבלת עידכונים שוטפים מדרך הים אנא מלאו את הפרטים הבאים:
  • שם:
  • דוא”ל: