שאלות ותשובות

כמה זמן נמשך קורס סקיפרים?

קורס סקיפרים בדרך הים נמשך בין ארבעה לשמונה חודשים, כתלות במסלול הלימודים. מאחר ועל מנת לקבל את רישיון שייט צריך לעבור ארבעה מבחנים עיונים ומבחן מעשי, לתלמידים אשר בוחרים במסלול למידה טורי של מפגש פעם בשבוע, המסלול אורך כשמונה חודשים. לאותם תלמידים שלומדים פעמיים בשבוע- תהליך הלמידה מתקצר.

כל תלמיד אשר מצטרף לדרך הים הופך להיות לחבר במועדון למשך שנה. אחרי השלב הלימודי, בו התלמיד מקבל את רישיון משיט , הוא ממשיך להפליג ונהנה ממגוון הפעילויות במועדון - מהשכרת יאכטות ושייט סולו ראשון, דרך הפלגות מקצועיות מתקדמות והמשך לימודי שייט, מהמקום המעשי והפרטי כסקיפר פעיל (לאחר הוצאת רישיון סקיפר).

 

רישיון ליאכטה במועדון השייט דרך הים

יאכטה בלב ים - אתם אלו שתהיו על ההגה ....

 

מטעם מי מקבלים רישיון משיט?

 

רישיון משיט מקבלים ממשרד התחבורה. אנו מכשירים אותך לעבור את המבחנים העיוניים ואת הטסט המעשי בהצלחה. כאנשי ים מקצועיים אנו רואים בתהליך בו אנו מלווים תלמידים לעבור מבחנים את חובתנו הבסיסית בתהליך הכשרת התלמיד והפיכתו לסקיפר. אנו מאמינים שהמבחן האמיתי שלך הוא בים, לכן הלמידה היא למידה להתנהג כמו סקיפר: חשיבה ותכנון מסע, התבוננות ותכנון של הפלגה מול תחזית ימית, הכנת היאכטה ואימון הצוות. להיות למנהל אירוע כסקיפר ולהובלה של הפלגות מוצלחות.

אנו מתחייבים כי כל תלמיד שלומד בדרך הים, יעבור את המסלול עד להפיכתו לסקיפר ויקבל רישיון משיט.

 

האם המבחנים לקבלת רישיון סקיפר משיט 30 קשים ? 

 

הלמידה לרישיון משיט 30 לא נאמדת בקלה או קשה. הלמידה בקורס הסקיפרים היא מרתקת, מעמיקה ומרחיבה בידע מתחומים רבים. במהלך הקורס אנו מפרידים לחלוטין בין הלמידה להיות לסקיפר טוב ללמידה למעבר מבחנים, כך שהחוויה של הלמידה בכיתות שלנו היא חוויה לימודית מעניינת, כייפית ונכונה. אנו מקיימים בסוף כל קורס מרתון הכנה למבחנים. המרתון מכין את התלמידים לעבור מבחן באופן ענייני ומדויק, כך שמעבר המבחנים הוא לא נתון לדיון...

 

רישיון סקיפר יכול לקחת אתכם לנוף כזה

נופים כאלה מעתה הם לא בגדר חלום רחוק

 

מה ההגדרה של משיט יאכטה?

 

רישיון להשיט יאכטה בארץ הוא רישיון משיט 30. הרישיון מאפשר לסקיפר לשוט בכל מקום בעולם על יאכטה של עד 24 מטר בשייט חופי.

רישיון משיט 60 הוא רישיון משיט יאכטה ומעבר בין מדינות, שיביא אותך לכל חוף בעולם ללא גבול....

 

מה צריך לעשות בכדי לקבל רישיון משיט 40 ?

 

* דרישות משרד התחבורה למשיט 40:

* שנתים פז"מ מיום הוצאת רישיון משיט 30

* ניסיון של שנה הפלגה כעוזר סקיפר עם יאכטות בשכר

* קורס רדיו קשר

* קורס   STCW 95

 

קורס משיטים בשכר - איך זה קורה?

 

בדרך הים מתקיים קורסSTCW 95  והכנה למשיט 40 כל שלושה חודשים. כמו כן, דרך הים מציע לתלמידיה מסלול המשלב אותם בפעילות הדרכתית מקצועית על פני שנה של פעילות בכדי לרכוש שנה של התלמדות על יאכטות בשכר.

בנוסף, אנו מקיימים קורסים מקצועיים מתקדמים במהלך כל השנה במסגרת ה-IYT: International Yacht Training. מדובר על מגוון קורסי Yachtmaster ואף קורסים מסחריים לדרגה של עד 200 טון. דרך הים תדע לקחת אותך לכל מסלול מקצועי שתבחר, בכל דרך ימית.

 

קבל הסמכה לרישיון משיט והפלג עם כל המשפחה

תוכלו לצאת גם להפלגה עם כל המשפחה

 

מהו קורס השייט ASA (רישיון ליאכטה) ?

 

קורס משיטי יאכטות של ה- ASA הוא קורס בסיסי להשטת יאכטות, האפשר לשכור יאכטות של עד 50 פיט בכל מקום בעולם.

חשוב לציין כי משרד התחבורה מחייב אזרח ישראלי השט במימי ישראל להפליג עם רישיון ישראלי בלבד. אנו מקיימים קורסים שכאלו מספר פעמים בשנה באופן קבוצתי או באופן פרטי

 

מהי יאכטה ללא רישיון?

 

יאכטה ללא רישיון היא יאכטה היכולה להפליג ללא רישיון משיט ממשרד התחבורה. על פי התקינה, כלי שייט שאורכו עד 7 מטר עם מנוע קטן משש כ"ס לא צריך ברישיון. בשל עובדה זו, יש היום במועדון שלנו יאכטה מסוג קטמרן, בה ארבע מיטות ושתי קבינות, וכל מה שצריך לטובת שייט חופי. תהליך למידה והסמכה עליה מורכב מ- 5 מפגשים בני שלוש שעות. לאחר למידת  קורס 7 מטר והסמכה על היאכטה תוכלו להצטרף למועדון ולהפליג עליה.

 

יש לכם שאלות נוספות ? הצוות של דרך הים ישמח לענות לכם!

   טלפנו למספר: 09-9578811  או לחצו כאן ליצירת קשר

 

הרשמה לניוזלטר של דרך הים
לקבלת עידכונים שוטפים מדרך הים אנא מלאו את הפרטים הבאים:
  • שם:
  • דוא”ל: