חווייות מהמועדון שייט

 

 

חוויות מהמועדון

לפני מספר ימים הפלגנו עם מספר חברי מועדון והמדריך-קוסטה מהמועדון בחיפה –לכיוון ראש הנקרה וחזור. הנוף שונה לחלוטין מהנעשה במרינה בהרצליה. המועדון בחיפה נמצא במעגן הדיג קישון שממוקם כשלוחה בתוך נמל חיפה. הליך היציאה מהעגינה לים הפתוח כולל שיוט באזור הכניסה למספנות ישראל ובסמוך לרציפים פעילים של הנמל. בדרך מבחינים באניות ענקיות על רקע הכרמל וכאשר היאכטה על כל 41 הפיט שלה עוברת 120 פיט מעבורת משאיות, גודלה של המעבורת נעשה פתאום מוחשי. גם אחרי שעוברים את שובר הגלים והמגדלור המסמן את הכניסה לאזור הצבאי של הנמל, עדיין נמצאים בתחום נתיב שיט וכדאי לתת את הדעת על הפעילות המתבצעת בו. ההיגיון הבריא אומר, וכך גם חוקי השיט, שבמקרה כזה, חוק הגודל עובד. וגם חוק הדחיפות עובד. כלומר אם רואים ספינת נתב בדרך מניחים שהיא ממהרת ומפנים לה דרך. בכלל, חוץ מאשר ליאכטות דומות לשלנו, מפנים דרך. ועם כל זאת בסוף התהליך נמצאים בים הפתוח. בים הפתוח הקפדנו לשמור על 6 קשר בעזרת המנוע בכיוון לראש הנקרה. ובכל זאת, בכיוון צפונה, סרקנו את החוף יחסית מקרוב. הקריות, כל אחת מהן עם בתיה וסימניה, ואזורי התעשיה עם מבניהם ומיכליהם, הריחות נשארו בחוף. התקרבנו למעגן עכו ולמדנו שמצד אחד אין בו מקום ומצד שני, גם אם היה, לא היינו רוצים להכנס עם סירה אליו. בהמשך העמקנו לטווח 2 מייל. מחשבים את עצמתו התיאורטית של כדור מקלע תועה העשוי להגיע לסירה (כי תיאורטית קיצרנו במייל את טווחי הכניסה לתחום האסור) לאחר שחזרנו לטווח ראיה סביר מהחוף (בערך מייל) המשכנו והפלגנו לכיוון ששת האיים שנמצאים בקו של אכזיב, עד לנקודה שספינת חיל הים קראה לנו לשוב על עקבותינו. קבענו את המגדל הברור של אוניברסיטת חיפה על חרטום הסירה ונתנו לרוח לעבוד. גלים בגובה מטר ויותר, בנטיית צד קדמי לסירה, אפשרו הפלגה יחסית חלקה, והטיה של הסירה שכבר חייבה צמצום המפרש הראשי. שוב הוכחנו לעצמנו כי הטיית הסירה מאיטה אותה, וכי כאשר מצמצמים מפרש, מקטינים הטיה ושומרים על מהירות. בין לבין, השיחה בסירה מתנהלת בנחת. הצוות מתחלק לקבוצות שיחה ועניין זמניות המשתנות בדינמיקה עצמית המופרעת בצורך למתוח או לשחרר מפרש.

בהמשך, הפכנו את הביקור בצפון לחופשה בטעם של חו"ל. עכו עם פסטיבל התיאטרון ומופעי הרחוב, לינה במלון "האפנדי", ארוחת ערב אצל אורי בורי ולמחרת שיטוט בעיר העתיקה, השוק, הצצה לחמם הטורקי (אולי בשנה הבאה...), צהרים ב"אל מארסה" המנסה להחליף את אבו כריסטו ולהתעלות מעליו (הדעות חלוקות עד כמה הם הצליחו). 

עוד מעט אנו נכנסים לשנה החמישית של חברותנו במועדון. משתדלים להפליג לפחות פעם בשבוע, רק שנינו או עם עוד "ספנים", בין עם בהפלגות הפרטיות, רענונים, קורסים  או בהפלגות חברים שם ניתנת ההזדמנות להכיר אנשים מעניינים ומיוחדים שהקו המשותף ביננו להם הוא האהבה לים ולהפלגות.

גלעד ועידית כהנא

 

מעוניינים במידע נוסף ? צרו עימנו קשר:

09-9578811

 

 

 

 

 

הרשמה לניוזלטר של דרך הים
לקבלת עידכונים שוטפים מדרך הים אנא מלאו את הפרטים הבאים:
  • שם:
  • דוא”ל: