מכתב מרגש של בטי בוגרת קורס סקיפרים

לכבוד דרך הים, מתלבטיו, תלמידיו, חבריו, עובדיו, מוריו, מנהליו, וכיו"ב

הסוף :

סיימתי את קורס הסקיפרים, איזו הרגשה נפלאה! איזה כיף היה כל התהליך! דרך הים, תודה רבה!!!

ההתחלה:

יום מעונן אחד החלטתי לעשות מה שאני אוהבת בחיים, ליהנות J בכלל חשבתי להוציא רישיון לאופנוע-ים, התגלגל לרישיון שייט כיוון שידעתי שבלאו הכי אתקדם להסמכות נוספות בים. הגעתי להפלגת הכרות, הייתה סבירה ומוזרה. יוסי סוקלוב היה מוזר. איך בעליו של מועדון כזה רם מעלה, כ"כ צנוע וכ"כ בגובה העיניים? זה לא מתחבר לי עד עכשיו, יוסי ישר כוח!!! (בחלוף הזמן התחוור לי שכל באיו של המועדון כאלה).

אני לא פראיירית, הלכתי להשוות מחירים ולראות את כל המועדונים באזור. דרך הים נכנס לי ללב. לא היה מה להשוות בכלל. המענה המהיר לכל שאלה, הארת הפנים הקבועה, רמה גבוהה של לימודים מסודרים ולא רק לימודי החובה כדי לעבור את התיאוריות. זמינות יאכטות, איכות היאכטות (כולן חדשות ומתוחזקות היטב), לו"ז פעילות מועדון שאין דומים לו, הפלגות כיף (לא קיים באף מועדון אחר!!), העיצוב המושקע, הסדר והניקיון, האווירה, האנושיות, ההווי. מלפני שנרשמתי ואחרי הרישיון, ליוו אותי בכל שאלה, בקשה, מענות וטענות. בכל פנייה הייתי מרוצה.

קורס מכונה, בזכות הפישוט המפורט של כלל המערכות בספינה שאספו וערכו סגל מדריכי המועדון, הידע היה בר למידה ונגיש לכל (בכל תחום אגב). הגדילו ועשו סדנת מכונה במוסך של ג'וני, מפרקים ומרכיבים מנוע אמיתי בעצמנו! השתתפתי כדי להבין את התיאוריה, ההשתתפות נשאה פרי.

קורס ניווט ב', עם תומר התותך, קורס מכשירי ניווט, מהווה בנוסף מבוא חלקי לקורס הבא אחריו, ניווט א' (ניווט חופי). מודה שהיה לי קשה קצת, אולי פירטו שם הרבה מעבר לחומר הבחינה, אבל זה חומר חובה לבחינה המעשית וחיוני מאד לשייט (בשביל זה אנחנו פה לא? שיכינו אותנו לחיים האמיתיים בים!).

קורס ניווט א' (לא התבלבלתי זה א'!), הידוע בשם "ניווט חופי". השיא של הלימודים התיאורטיים. לא הכנתי שיעורים בעקביות ואכלתי אותה, לא הבנתי כלום. תודה לצוות הנפלא של דרך הים שעודד להמשיך, להגיע לשיעורי תגבור ותרגול. השתתפתי בשיעור הכנה (כן יש מיליון סוגי שיעורים: תיאורטי, תרגול, מרתון, הכנה, אפילו שיעורים פרטיים, הכל- רק תלמדו) עם דודי, הבעלים של דרך הים (שוב הימם אותי שהבעלים גם מדריך! איך ייתכן?!)

החלק המעשי? כמה משפטים לפני שאסכם. כל התהליך של ארבעת המבחנים לא היה קל ודרש שעות על גבי שעות של למידה והשקעה. לפחות עבורי הדרך לסיום קורס הסקיפרים לא הייתה על זרי הדפנה. תודה לדרך הים שבשילוב כוחות, בקלות רבה, מצאו לי פתרונות ועזרו להתגבר על כל המכשולים האלה, והראו לי שאני אפילו לא צריכה לרצות אלא רק להראות כוונה, נכונות והם שם לכוון, ללוות, לתמוך, לתת.

החלק המעשי... איזה כיף! הפינאלה והתכלס *כפיים*. איך לא הזדרזתי לסיים את כל המבחנים התיאורטיים כמה שיותר מהר!! פה נכנסים לתמונה כל באיי המועדון. ימים שלמים במועדון "כופים" עליך בלי כוונה להכיר את כולם. החל משירי היקרה, לילך המהממת, מימון והבנות שלו (שירן ומיכל) שבכיתי כל יום על הכתף שלהם כמה שקשה לי במעשי, הילה ואלי  וכל המדריכים ששטתי איתם (יוסל'ה המלך, אסף, מוייסל'ה, יוסי, אמיר, תמיר, גיל, תומר, דובל'ה, עינת ) ומכל אחד למדתי גישה חדשה לאהוב ולהרגיש את הים. תודה רבה לכולכם!

החלק המעשי היה הכי כייפי, הכי קשה (לא דומה לשום דבר שעשיתי בחיים). כל החומר ששיננתי למבחנים הקודמים, היה עליי להיות בקיאה בו במאה אחוז, הריכוז שההפלגה דרשה ממני, לא הכרתי את זה מאף תחום. כל העיסוק סביב הים גרם לי לרחף, לשכוח מהכל ולהתרכז רק בהווה. השייט הכריח אותי להיות שלווה, מרוכזת, חיובית, לקבל הכל באהבה. אחרת, ה"הצלחה" (יותר נכון ההרמוניה) עם הים והרוח קטנה, עד כדי לא אפשריים.

עוד תודות שאני חייבת הן לאנשי הרציף ולצוות הטכני. מיכל היקרה שעודדה אותי כל פעם שראתה אותי, חלקתי אתה את חששותיי והיא בתמורה חלקה איתי אהבה ואמונה בי, היא משהו מיוחד. אורָן שתמיד התעניין ופירגן. החיוכים שכולם מפזרים, מה נסגר אתכם? אתם בעבודה! ;)

פסקה אחרונה מוקדשת למדריך שלי בחלק המעשי, יוסל'ה דרור. עד החלק המעשי בחיים לא ראיתי אותך במועדון, עכשיו אני מבינה שכל הזמן כל כולך היה מרוכז מטרה בהצלחת תלמידיך ומסירות למשפחה שלך. יוסל'ה כמו הרנטגן, מיד קלט את הראש של כל אחד מהצוות שלי (הצוות של החלק המעשי- ארבעה אנשים שסיימו את כל ארבעת התיאוריות והסמכת ע"ר- שירי עובדת קשה כדי להרכיב צוות). מיד גילה את שביל הזהב אל הלב ואל המוח שלנו. יוסל'ה הרגיש אותנו ותפס מה הוא צריך לעשות כדי ללמד אותנו את רזי הים הרוח והשייט. הפתיע בזיכרון שלו. הוא זכר את הטעויות של כולם מהשיעור הקודם ועמד על כך שנשתפר (זכרו שיש לו כמה קבוצות במקביל). חוץ מללמוד להשיט סירה לימד אותי לנשום, להירגע, אנושיות, נדיבות, רוחב לב, מסירות, אהבת נפש למים וים. סבלנות, התמדה, הערכה ואמונה בעצמי. אתה עבורי גם מורה דרך. תודה רבה יוסל'ה.

מי שרוצה חוויות מהטסט, אשמח לשתף. עכשיו מחשבותיי נודדות לעבר השלבים הבאים בפיתוח הסקיפר. היה לי חשוב מאד להביע את התודה שלי למשפחת דרך הים. מקווה שהצלחתי להעביר את המסרים של התודות, ברכות, הודיות, הוקרות, שבחים ותהילות. באמת מלב אל לב, חוויתי ריגוש שאני לא זוכרת מתי הרגשתי ככה אם בכלל. רישיון השייט עבורי היה דרך חזרה אל עצמי באמצעות חיבור כל הקצוות שנפרדו ע"י מאורעות שהסיתו את דעתי ממה שבאמת חשוב בחיים עבורי, לחיות וליהנות את הרגע כי החיים קצרים.

אוהבת אתכם, שימרו על קשר,

בברכת שנה טובה, בטי

הרשמה לניוזלטר של דרך הים
לקבלת עידכונים שוטפים מדרך הים אנא מלאו את הפרטים הבאים:
  • שם:
  • דוא”ל: