פלוטילת אתגרים ביוון

את חופשת סוכות ביליתי השנה בחברת 40 אנשים יפים ומעוררי השראה. עברתי איתם חוויה מרגשת שהכניסה קצת פרופורציות למה שאנו קוראים לו ״קשיי היום יום״.

ההפלגה התקיימה ביוון וגיבוריה היו נכים ומתנדבים, רובם חברי חוגי השיט של עמותת אתגרים. 

 

לכל יאכטה מצוותים כשמונה איש, חלקם מרותקים לכסאות גלגלים, חלקם בעלי נכויות קלות או חבויות יותר, וחלקם מתנדבים, אשר תומכים, נושאים, עוזרים היכן שצריך והופכים את הבלתי אפשרי לאפשרי, הכל בצניעות רבה ועם חיוך מאוזן לאוזן.

 

מזג האויור האיר לנו פנים ובילינו את השבוע בשיט נעים מלאבריון אל האיים היפים פורוס, הידרה, ספצס, קאה וגם הרמיוני שבפלפונז. ביקרנו בכפרים ציוריים ועגנו במפרצים נידחים (כן, יש כאלה גם באזור אתונה. לפחות באוקטובר…).

התמונה שנשקפה לאלה שהתבוננו בנו מהצד (ובהחלט משכנו תשומת לב..) מדהימה למדי - אנשים עולים ויורדים מהיאכטות עם כסאות גלגלים, מטפסים בדרכים לא נגישות בעליל לנקודת תצפית כזו או אחרת, שוחים במים - עם או בלי חגורות הצלה, משתעשעים בסירות הגומי ועוד. הכל עם עזרה, עם תמיכה, אך גם בטבעיות, עם חיוך, כאילו לא כרוך בזה מאמץ מיוחד. 

 

חשוב לציין כי החברה הנכים אינם מהווים נוסעים פאסיביים בשום פנים ואופן, אלא חלק מהותי ופעיל בצוות העושה הכל - מהחזקת הגה, משיכת חבלים, הטלת העוגן ועד הכנת ארוחות גורמה לתפארת.

 

במהלך השבוע העמיקה ההיכרות בין המשתתפים, מחיצות נפלו וסיפורים אישיים מרתקים, של מאבקים ושל התגברות נחשפו בהדרגה, הכניסו לפרופורציה, עוררו השראה.

 

זוהי השנה השביעית ברציפות לפרויקט הזה וכמו בכל שנה כאב הראש והקשיים הלוגיסטיים הקודמים לו כמעט ומוציאים את החשק מכל העניין. השנה היתה מאתגרת במיוחד מן הבחינה הזו כיוון שהפלוטילה תוכננה במקור לתורכיה ובשל המצב ודרישות חברי הקבוצה הועברה ליוון בקשיים מרובים אך לבסוף בהצלחה. כל התודות על הצלחת המעבר הזה מגיעות למיקה ומיכל אשר שפכו אינספור שעות עבודה על הפרויקט הזה וכן לשלומית טפלא, סוכנת הנסיעות שטיפלה בכל נושא הטיסות ומצאה פתרונות גם כשנראה היה לנו שאין כאלה…

 

ובסופו של דבר,כשאתה מביט על הפנים המאושרות של חברי הקבוצה אתה מבין שזה פשוט היה שווה את זה!

 

 

 

 

 

 

אסף רייפלד (אוקטובר 2014)

הרשמה לניוזלטר של דרך הים
לקבלת עידכונים שוטפים מדרך הים אנא מלאו את הפרטים הבאים:
  • שם:
  • דוא”ל: