הפלגת זמן ים ממיצר גיברלטר לישראל

"הים התיכון הוא היפה מכל הימים, הוא עדיף על פני כל האחרים במיקומו ובאקלימו ולכן קדם גם להתגלות מכל האחרים והיה הראשון עליו הפליג האדם. הוא ההלנה שבין הימים, כמוה עורר את תשוקתו של כל מי שראה אותו ושבה את ליבם של האמיצים ביותר" (אמיל לודוויג, הים התיכון, סאגה של ים).

"כל העולם הוא יורשו של הים התיכון, כל העולם בעל חוב כלפיו. ראשיתו של הרבה מהיפה ומעורר ההערצה בתרבות במודרנית מקורו בזרעי התרבות שהבשילו בים התיכון, נשתלו בארצות אחרות ומהן נפוצו בעולם" (אלן צ'רצ'יל סמפל, הגיאוגרפיה של הים התיכון).

 

לאחר הגעתה של הקטמרן החדשה שלנו, מדגם Leopard 39 (שנת 2014), מדרום אפריקה לגיברלטר, היא תחל במסעה שיחצה את כל הים התיכון לאורכו ולרוחבו - מגיברלטר דרך ספרד, מרוקו, צרפת, איטליה, יוון, טורקיה, ועד למרינה הרצליה. המסע יחולק למקטעים של שבוע, אליהם אתם מוזמנים להצטרף.

הפלגה ים תיכונית היא מעבר בין מדינות ובין תרבויות שונות שהמכנה המשותף ביניהן רב: מהשימוש בשמן זית, דרך הבזיליקום והעגבנייה, לסיאסטה ולמשקאות האניס. הדיבור המהיר המלווה בתנועות ידיים והזקנים שיושבים בכיכר העיר. הפלגה כזו חושפת את הניגוד בין ערי הנמל העתיקות ומרינות חדשות ונוצצות, והיא מרגשת במיוחד כי היא מהווה מעין שיחזור של כל אותם מסעות מיתולוגיים בתרבויות השונות. 

חלקה הראשון של ההפלגה יתקיים באיזור המערבי של הים התיכון – ספרד והריביירה הצרפתית והאיטלקית. חלקה השני יתקיים באיזור המזרחי   של הים התיכון.

 

למי זה מתאים?

הפלגה זו מתאימה לכל מי שמעוניין לצאת לחופשה ימית, שהיא קצת יותר אתגרית, לימודית והרפתקנית, למי שרוצה לרכוש הרבה ניסיון, ולמי שצריך לצבור זמן ים לצרכי הנפקת רשיון משיט 60. שבעה מתוך עשרת הלגים מספקים זמן ים מלא, כולל מעבר בין מדינות, והיתר מספקים שמונה ימי ים. 

 

אז מה מחכה לנו?

 

לג 1 (8 ימים): גיברלטר - אליקטנה (ספרד) 400nm

תאריכים: 16-23/5/14 (שישי-שישי)

נצא מגיברלטר אל עבר Ceuta הספרדית אשר בחופי מרוקו, נעצור ליום טיול במרוקו (טנג'יר). משם נפליג חזרה לחופי ספרד אל אי השודדים Tabarca ועד לעיירה העתיקה אליקנטה .

 

לג 2 (8 ימים) ספרד: אליקטנה – איביזה – פלמה דה מיורקה - ברצלונה 300nm

תאריכים: 23-30/5/14 (שישי-שישי)

נצא מאליקטנה אל עבר האיים הבלאריים: איביזה ופלמה דה מיורקה. משם נחצה חזרה אל חופי ספרד עד לעיר התוססת ברצלונה. לג אידיאלי לשילוב חופשה עירונית של כמה ימים בעיר.

 

לג 3 (8 ימים) מספרד לצרפת: ברצלונה – מרסיי – טולון 250nm

תאריכים: 30/5-6/6/14 (שישי-שישי)

 נפליג מהעיר ברצלונה לאורך חופי ספרד והריביירה הצרפתית. מסע במפרץ ליאון Gulf of Lion. נבקר בעיירות קטנות וציוריות. נסיים בעיר הנמל היפה טולון.

לג 4 (8 ימים) מצרפת לאיטליה: טולון - ניס – קורסיקה – אלבה – רומא  300nm

תאריכים: 6-13/6/14 (שישי-שישי)

מטולון נפליג לאורך חופי הריביירה הצרפתית אל עבר מחוז היאכטות והשייט: העיירות קאן, ניס וסיינט טרופאה. מניס נחצה אל עבר צפון האי הצרפתי קורסיקה, ומשם אל איי הריביירה האיטלקית: אלבה וקאפריה capraia. נסיים בFiumicino (ליד רומא).

 

לג 5 (18 ימים) מרומא למסינה – נמכר!

תאריכים: 13-30/6/14 (שישי-שני)

 

לג 6 (8 ימים) מסיציליה ליוון: מסינה (רג'יו קאלבריה) – קפלוניה – זקינתוס - פתארס 320nm

תאריכים: 30/6-7/7/14 (שני-שני)

מרג'יו קאלבריה אשר במעבר מסינה, נצא להפלגת חצייה אל עבר הים היוני ביוון, לאי היפה ביותר באיי יוון - קפלוניה. משם קפיצה קצרה לביקור באי השכן זקינתוס וסיום עיירה פתארס.

 

לג 7 (8 ימים) מיוון לתורכיה: פתארס - תעלת הקורינטוס – אתונה - בודרום 300nm

תאריכים: 7-14/7/14

 נפליג מפתארס אל עבר תעלת הקורינטוס - תעלת שייט שאורכה 6 ק"מ ורוחבה 21 מטרים. תעלה זו, המקצרת את מרחק ההפלגה בין הים האדריאטי למפרץ הסארוני, תביא אותנו הישר לאתונה. משם נמשיך באודיסאה יוונית במרחבי הים האגאי. הגגות הלבנים של איי יוון, מוזיקה, מזטים וחגיגה יוונית. נסיים בבודרום. את הטיסה ניתן לקחת חזרה מהאי קוס (מעבר במעבורת). 

לג 8 (8 ימים) טורקיה עם גיחה ליוון: בודרום – סימי - גוצ'ק 150nm

תאריכים: 14-21/7/14 (שני-שני)

מבודרום שבתורכיה נצא חזרה אל עבר איי יוון, נבקר במנזר שבמפרץ פנורמיטיס שבאי סימי, ומשם חזרה אל חופי תורכיה הליקית, מרמריס, דאליין וסיום במפרץ גוצ'ק.

 

לג 9 (8 ימים) מפרץ גוצ'ק – נמכר!

תאריכים: 21-28/7/14 (שני-שני)

 

לג 10 (8 ימים) מטורקיה, דרך יוון לישראל: גוצ'ק - קסטלוריזו – הרצליה  420nm

תאריכים: 28/7-4/8/14 (שני-שני)

נצא ללג האחרון של ההפלגה ממפרץ גוצ'ק אל עבר העיר הטבועה בקקורבה. משם קפיצה לאי היווני הקסום קסטלוריזו, שם נבקר במערה הכחולה. מקסטלוריזו, נצא ללג ארוך של שלושה ימים לארץ.

 

פרטים טכניים:

היאכטה: קטמרןLeopard 39  בעלת ארבע קבינות זוגיות, ושני תאי שירותים-מקלחת, שנת 2014.

בכל לג יפליגו עד 6 משתתפים ומדריך מדרך הים.

 

 

הלגים מתמלאים במהירות - הזדרזו לשריין לעצמכם מקום בהרפתקה! 

 

לפרטים נוספים:

מיכל/ מיקה

09-9578811

הרשמה לניוזלטר של דרך הים
לקבלת עידכונים שוטפים מדרך הים אנא מלאו את הפרטים הבאים:
  • שם:
  • דוא”ל: