הפלגת אתגר באוקיינוס האטלנטי מקייפטאון לגיברלטר, מרץ-מאי 2014

אנו מזמינים אתכם להצטרף אלינו לחוויית שייט שהיא פסגת כל ההפלגות - שייט באוקיינוס.

בחודש מרץ נצא למסע באוקיינוס, המהווה קורס שייט ברמה המתקדמת והגבוהה ביותר. זהו מסע בן חודש ימים של מתיחת גבולותינו עד לקצה. זוהי חווית קצה, ומלבד המסע חוצה הימים, הוא מהווה מסע אישי, המותיר חותם עוצמתי.

 

"ויש עוד סוג של מסע, שאינו מסע של דחיפה ואינו מסע של משיכה. המסע הזה אינו אמצעי של התרחקות או של התקרבות, אלא הוא התכלית עצמה"  (מאיר שלו).

 

ההפלגה תתקיים באוקיינוס האטלנטי מקייפטאון (דרום אפריקה), דרך קייפ ורדה והאיים הקנריים, אל עבר מיצר גיברלטר, ותחולק לשני חלקים. נתיב ההפלגה באיזור זה יתבסס על רוחות הסחר באוקיינוס האטלנטי הדרומי. האקלים באיזור מושפע מהאוויר הארקטי הקר המגיע מהדרום, ומהאוויר החם של יבשת אפריקה המגיע מהצפון - שילוב המייצר תרחישי מזג אויר קיצוניים ומשתנים, אשר ילוו אותנו לאורך המסע. גלי האוקיינוס וטווחי השייט הגדולים ייצרו חוויה יוצאת דופן והרפתקנית. במהלך המסע נחזיק משמרות ארוכות, מדי יום נתעדכן בתחזית מזג האוויר על ידי שימוש בטלפון הלוויני, נתקן תקלות שיופיעו בדרך (והן תמיד מופיעות...), נשתדל לדוג דגים, נגיע לאיים שכוחים (כמו סנטה הלנה), ונתקל בשלל תרחישים שאיננו זוכים להיתקל בהם ביומיום.

במהלך המסע נעבור קורס שייט מתקדם באוקיינוס, אשר יקדמו לו מפגשי הכנה בארץ. בקורס נלמד את כל תהליכי החשיבה והתכנון של מסע כזה, ונתמקד בין היתר בהיבטי המטאורולוגיה השונים בים.

את הקורס וההפלגה יובילו יניב אלומה, יוצא חייל הים ומדריך שייט מנוסה; ויוסי סוקולוב, הבעלים של דרך הים ושייט מקצועי בעל ותק של 20 שנים. לשניהם רזומה של אלפי שעות ים, חציות אוקיינוס ושלל הפלגות ברחבי העולם.

 

מסלול ההפלגה

לג ראשון: חצייה מדרום אפריקה (קייפטאון) אל קייפ ורדה  03/03-07/04/2014 (36 ימים)

לאחר הכנת היאכטה, הצטיידות והכנות להפלגת חצייה ארוכה, נצא אל עבר היעד הראשון - איי סנט הלנה אשר מרחקם מנקודת היציאה הוא כ-1,660 מייל. שם נעצור למנוחה בת 24 שעות, לתדלוק והצטיידות. משם נמשיך אל עבר איי קייפ ורדה - לג שאורכו כ-2,190 מייל.  

סה"כ  NM3,850.

 

לג שני: חצייה מקייפ ורדה אל מיצר גיברלטר  10/04-02/05/2014, פסח (23 ימים)

לאחר החלפת הצוותים בקייפ ורדה נצא להפלגת חצייה שאורכה כ-885 מייל אל עבר האיים הקנריים. נעצור באי טנריף ובאי לנזרוטה. משם נמשיך להפלגת חצייה נוספת אל עבר מיצר גיברלטר – לג שאורכו כ-715 מייל.

סה"כ  NM1,600

ניתן להצטרף לחצי לג:

מקייפ ורדה לאיים הקנריים 10-21.04 (פסח)

מהאיים הקנריים לגיברלטר 21.04-02.05

 

פרטים טכניים:

ההפלגה מתקיימת על יאכטת קטמרן חדשה, מרווחת ומפנקת מדגם Leopard 39 , שנת יצור 2014, בעלת 4 קבינות זוגיות ושני תאי שירותים- מקלחת.

(http://www.leopardcatamarans.com/catamarans/leopard-39).

 

 

 

לפרטים נוספים:

מיקה/ מיכל

09-9578811 

הרשמה לניוזלטר של דרך הים
לקבלת עידכונים שוטפים מדרך הים אנא מלאו את הפרטים הבאים:
  • שם:
  • דוא”ל: