מועדון השייטים של עמותת עטלף

 

 

"...כלוחם שייטת, שאינו מרבה במילים על רגשותיו, מתוך חשש  כי חשיפה רגשית שכזאת  עלולה להתפרש כחולשה, גיליתי שההפך הוא הנכון...". (מאיר, לוחם שייטת 13) 

 

"דרך הים", "עמותות העטלף" ו"בשביל המחר" יוצאים בשיתוף פעולה ייחודי למסע ימי ללוחמי השייטת- שחרור לאזרחות טובה ומשמעותית- פרויקט "Check-out".

 

עמותת העטלף הינה ארגון בוגרי שייטת 13 ומוביל פרויקטים לחיילים בשחרור ולאחר השירות.

 

עמותת "בשביל המחר" קמה לאחר מלחמת לבנון השנייה ובנתה את אותה תבנית עבודה ייחודית בצורת מסעות בטבע ומפגשי שיח מונחים על ידי אנשי מקצוע מתחום הפסיכולוגיה וה-Outdoor: תהליך אישי בתוך קבוצה הנפרש על פני כמה חודשים ובמרכזו מסע מאתגר ומעצב בן שבוע.

 

דמיינו שייטת יאכטות נכנסת למפרץ השמור ביותר בישראל- מפרץ הקומנדו הימי הישראלי, למרגלות המבצר הטמפלרים העתיק. על המזח ממתינים צוותי לוחמים שזה עתה הזדכו על הנשק, הציוד והמדים וחוויות של 5 שנים מפרכות במסגרת שירות סודי ואינטנסיבי.  הלוחמים קופצים למים, עולים ליאכטות ויוצאים לים התיכון לשבוע עם צוות מקצועי על היאכטה. כשעולה הרוח לומדים להיות סקיפרים וכשהשמש שוקעת מדברים על מה שהיה ומתחילים לחלום קדימה.

 

"שמי מאיר, אני בן 29 ושירתי כחמש וחצי שנים כלוחם בשייטת 13. לראשונה בחיי הזדמן לי כאזרח להיפגש עם כל חברי לצוות כדי לקיים תהליך קבוצתי אמיץ בו חשפנו שיח פתוח על הנושאים שמעולם לא דיברנו מאז השירות. השירות הצבאי הסתיים, אך הזיכרונות והחוויות משדה הקרב המשיכו ללוות אותנו  כאזרחים, כסטודנטים ואפילו כהורים צעירים. המסע היה הזדמנות פז לסגור מעגל ולהתחיל סוף-סוף פרק חדש בחיים המשלים עם השירות הצבאי. עברי הצבאי בשייטת מסב עבורי גאווה גדולה, הוא מכיל בתוכו תרומה גדולה אך בו בעת הציב בפניי התמודדות עם אתגרים נפשיים. כלוחם שייטת, שאינו מרבה במילים על רגשותיו, מתוך חשש  כי חשיפה רגשית שכזאת  עלולה להתפרש כחולשה, גיליתי שההפך הוא הנכון...". 

 

אנו מזמינים אתכם לקחת חלק בפרוייקט חשוב זה, ולאמץ לוחם שייטת 13.

 

לפרטים נוספים:

ענת אמיר

09-9578811

 

הרשמה לניוזלטר של דרך הים
לקבלת עידכונים שוטפים מדרך הים אנא מלאו את הפרטים הבאים:
  • שם:
  • דוא”ל: