לוחמי הנדסה קרבית במסע שייט לשחרור בצפון הולנד

 

המסע יצא לפועל בזכותכם!!!! הגיוס הצליח!!!!

יום המעשים הטובים אמנם חלף, אבל רגע לפני חג החירות, יום הזיכרון, וחודשים מספר לפני חלוף שנה למלחמת צוק איתן, אנו קוראים לכם להירתם ליוזמה חשובה

נער בן 18 המתגייס לשירות צבאי קרבי, חותם ביום גיוסו על שק חפצים בו בין השאר קסדה, אפוד, שכפ"צ, מעיל חם וכמובן נשק- ציוד צבאי אשר אמור לשמש אותו במהלך שירותו ולהגן עליו. 
לצערנו, אותו שק חפצים שקיבל הלוחם ביום הגיוס, לא מכיל בתוכו את הציוד והכלים הנדרשים על מנת לעבד ולהתמודד עם אירועי הלחימה והסיטואציות המורכבות שהוא עלול להתקל בהן במהלך שירותו, סיטואציות אשר לרוב משאירות צלקות גופניות ו/או נפשיות קשות.


עזרו לנו לאפשר ללוחמי הנדסה קרבית, ששכלו במבצע האחרון את חבריהם עמית יאורי ז"ל וגיא בוילנד ז"ל, לצאת למסע שחרור נפשי ועיבוד החוויות הקשות שעברו.
על ידי איסוף תרומות נצליח להוציא אל הפועל את הפרויקט החשוב הזה.

 

בשנת 2002 התחילה דרך הים בפרויקט "מסעות שחרור".

המסע הראשון היה מסע משותף עם העמותה למלחמה בסרטן - הפלגת שחרור לבני נוער שהחלימו מהמחלה הקשה. במהלך ההפלגה עברו בני הנוער תהליך שחרור נפשי ואספו כוחות להביט ולצעוד קדימה. מאז ועד היום עברו את התהליך מעל 400 בוגרים שהמשיכו בחייהם. בשנת 2007 לאחר מלחמת לבנון השניה קמה עמותת "בשביל המחר". העמותה יוזמת מסעות מונחים בטבע המיועדים לחיילים וחיילות משוחררים לאחר שירות קרבי. המסעות יוצאים בליווי מנחים מקצועיים, ובמהלכם עוברים החיילים תהליך אישי בתוך קבוצה, הנפרש על פני כמה חודשים ובמרכזו מסע חוויתי בן שבוע- בארץ או בחו"ל. התהליך, הסביבה המחזקת והשהייה בטבע, מספקים פלטפורמה לדיבור בריא, עיבוד חוויות הלחימה והקניית כלים להתמודדות.


כיום, שמונה חודשים לאחר מבצע צוק איתן, אנו מבקשים לאמץ את צוות הנדסה קרבית שמשתחרר מהשירות הצבאי בימים אלו, ואיבד במבצע האחרון את גיא בוילנד ז''ל ואת עמית יאורי ז"ל, בנו של חבר המועדון שלנו, שחר יאורי.  

ברצוננו לקיים עם הצוות מסע שחרור - הפלגה על ספינת Tallship בים הצפוני, מסע מלווה באנשי מקצוע שייצר להם תהליך יציאה בריאה לחיים הלאה.

 

המסע יצא לפועל בזכותכם!!!! הגיוס הצליח!!!!

המסעות ממומנים על ידי תרומות מגורמים עסקיים ופרטיים המאמינים בצדקת הדרך ובנכונות המיזם, המשתתפים לוקחים חלק בעלות

מפקד המחלקה, חיים אלסטר כותב

"עברנו בעזה מלחמה קשה בה נהרג בקרב עם מחבלים סמל המחלקה עמית יאורי ז''ל. עמית נהרג מטרים ספורים ממני בקרב בו אני נפצעתי.באותו קרב נהרג גיא בוילנד ז''ל.

חיילי המחלקה הוכיחו את עצמם במלחמת צוק איתן ובקרב הנ''ל והמשיכו להילחם בגבורה למרות הקרב הקשה.
המלחמה המורכבת בה המחלקה מלאה תפקיד משמעותי, ומותם של עמית וגיא ז''ל השאירו משקעים נפשיים אצל החיילים שלא ישכחו לעולם.
זיכרונות המלחמה בכלל והקרב הנ''ל בפרט ילוו את כולנו לכל החיים.
ההזדמנות לתת למחלקה שלי  (שאני מרגיש גם אחריות גדולה כלפיהם) אפשרות לאבד את החוויות הקשות שחוו במסע מיוחד.
שמחתי על האפשרות לאפשר לנו לצאת למסע, שללא ספק תסייע לנו לקבל כוחות כדי לחזור בצורה בריאה וטובה לשגרת החיים שלפנינו.
בשמי ובשם כל  המחלקה אני מודה לכם על המסע המיוחד שאותו אנחנו הולכים לעבור." 

הרשמה לניוזלטר של דרך הים
לקבלת עידכונים שוטפים מדרך הים אנא מלאו את הפרטים הבאים:
  • שם:
  • דוא”ל: