היחודיות של קורס סקיפרים בדרך הים

ההיסטוריה של קורס הסקיפרים בדרך הים כרוכה בשאיפה ליצירת קורס יאכטות מוחשי וחוויתי. כשהקמנו את דרך הים בשנת 1998 היו בארץ מספר בתי ספר לשייט שלימדו קורס סקיפרים באותה שיטה:
התלמידים למדו בצורה תיאורטית את ארבעת הקורסים העיוניים הנדרשים לרישיון המשיט ורק בסוף התהליך שלחו את התלמידים בפעם הראשונה לעלות על היאכטה ולעבור קורס מעשי. 


כשהקמנו את דרך הים הצענו לתלמידנו לעבור חוויה שונה מתוך האמונה שלא יתכן שתלמיד יילמד שבעה חודשים לימודים עיונים ורק אז יעלה על יאכטה- בכך פרצנו דרך ביצירת קורס משולב של לימוד עיוני משולב בהפלגות במסגרת הקורסים השונים.
חלפו שנים, המשכנו לחדש והיינו הראשונים להקים מועדון שייטים, לעשות פלוטילות, לחצות אוקיינוס, לשוט לאנטרקטיקה, לקנות ספינות חדשות בלבד לעשות קורסי שייט בינלאומיים וביניהם קורסי ASA, ו-  IYT, להפליג על קטמרן ועוד...

קורס סקיפרים


אבל בשנת 2013 החלטנו על פריצת הדרך: החלטנו לשנות את קורס הסקיפרים בדרך הים במהותו:

  1. להפוך את מבנה הקורס בכך שהלימוד העיוני יועבר על היאכטות. לקחנו כל נושא שניתן להמחישו בהפלגה ובנינו מערך שיעורים שבו נושאים כמו עגינה, מפרשנות, תמרוני מנוע, מקרים ותגובות, אורות, ניווט, מערכות  הספינה ילומדו על הספינות במקום בתוך כיתת לימוד ממצגת.
  2. שינינו את מהות החוויה של התלמיד בכך שהזמנו אותו להיות חבר מועדון. ללמוד את הקורס מתוך חברות במועדון לשנה מאפשר לתלמידים לשוט ללא הגבלה, להצטרף לפעילות שייט ארוכה כמו הפלגת לילה, לשוט לבד על הקטמרן שלנו והכי חשוב לחוש שייכים למועדון יאכטונרים שוחר שייט, חברות על המים, הרפתקאות וחופש. הרי לא זה מה שאנו מבקשים?

 
השינוי הזה יצר קורס סקיפרים חדש ומיוחד, אנו רואים בצורה ברורה את התלמידים החדשים עושים בדרך הים קורס סקיפרים שעצם הוצאת הרישיון היא לא המטרה היא רק הבטחה בדרך הימית החדשה שלהם.
אנו רואים תלמידים שלומדים לשוט ושואפים ולקבל יכולת אמתית להיות סקיפרים טובים ועצמאים. תלמידים שרוצים להיות חברים במלוא מובן המילה במועדון ולשלב את המשפחה והילדים בפעילות שלנו, להפליג כמה שיותר ולהכיר עוד חברי מועדון כדי להקים צוותים ששטים ביחד.
 
השוני בקורס הסקיפרים שלנו הוא במהות ובחוויה אבל אפשר למדוד אותה בנקודות:

 

  • המועדון שלנו שוכן על המים במרינה הרצליה והיאכטות שלנו קשורות מול הכיתות כך שכל נושא עיוני שניתן ללמוד אותו על הספינות אנו יוצאים מהכיתות ועולים על היאכטות.
  • אנו מפרידים בין לימוד הידע למעבר מבחנים. מכוון חשוב לנו שכולם יעברו מבחנים ויחוו חוויה שתוביל אותם אל הרישיון בסוף כל קורס אנו ניגשים למרתון הכנה למבחן שמלמד את התלמידים איך עוברים מבחן. במהלך הקורס לעומת זאת אנו מתרכזים באיך באמת שטים.
  • הקורס המעשי בדרך הים נפרש על פני חמישה שבועות. במהלך חמישה שבועות מגיעים אלינו התלמידים ל- 12 מפגשים של 4 שעות של לימוד שייט מעשי בים. נוספים על מפגשים אלו יום מבחן של 8 שעות. התהליך המסכם שיצרנו בנוי מ- 56 שעות של קורס מעולה. את הידע  הזה תיקחו אתכם כארגז הכלים לשייט בכל העולם!
  • המועדון שלנו עוצב ונבנה אט-אט, קרש על קרש לאורך שנים כולו עץ, ממוקם על המים, סביב שולחנות ישיבה ובר של חברים...
  •  על המזח בניצב למועדון קשורות 12 יאכטות. הן לא רק חדשות משנת 2010 -2014 הן גם הטובות מסוגן.

 
 
באמת חשוב לנו לצרף אנשים למועדון שלנו שמעריכים את הדרך המיוחדת של הקורס שלנו ולכן אתם מוזמנים לבוא אלינו להפלגת היכרות ולראות את המועדון שלנו ולהבין מה מיוחד בו. 

צרו איתנו קשר עוד היום!

הרשמה לניוזלטר של דרך הים
לקבלת עידכונים שוטפים מדרך הים אנא מלאו את הפרטים הבאים:
  • שם:
  • דוא”ל: