מה צריך לבדוק לפי שנרשמים לקורס סקיפרים?

יש הסבורים שהאהבה אל הים היא דבר מולד, ואכן, ישנם אנשים שהרגישו ממש מגיל צעיר את המשיכה אל הגלים ואל השיט. עם זאת, יש גם לא מעט אנשים ש"גילו" את הים בגיל מתקדם יותר, עקב חוויות שונות כגון הפלגה במסגרת טיול, רצון לחוות חוויות מיוחדות ומאתגרות, ועוד.

 

אלו הרוצים לחוות את הים באופן בלתי אמצעי ולהיות בעלי יכולת להשיט כלי שיט, נדרשים לחפש מקום אשר יוכלו ללמוד בו קורס סקיפרים מקצועי. באם אתם נמנים עם המחפשים בית ספר לשייט בו תוכלו להקנות לעצמכם את הידע והיכולת לשוט באופן עצמאי, לפני שאתם נרשמים לקורס חשוב לבדוק מספר פרמטרים מרכזיים אודות בית הספר שבו אתם עתידים לרכוש את יסודות השיט ושלל הכישורים המתקדמים יותר. מאמר זה יפרוט בפניכם את הסוגיות המרכזיות שבגינן רצוי לקבל את ההחלטה.

 

בגלל הרישוי

 

ישנם כמה וכמה בתי ספר שמעניקים סוגים שונים של קורסים, הכשרות והדרכות לכל חובבי הים למיניהם. סוגייה מהותית שנדרש לקחת בחשבון לפני שנרשמים לקורס סקיפרים במי מבין בתי הספר לשייט היא קיומה של הבטחה ממשית מצד בית הספר שלאחר הלימודים בוגרי הקורס יהיו זכאים לקבלת רישיון שייט, בכפוף למעבר מבחני ההסמכה. הבטחה שכזו היא דבר חיוני ולרוב הנה מעידה על בטחונו של בית הספר באיכותו המקצועית וביכולתו להעביר בצורה יעילה את הפן התיאורתי ואת הפן המעשי גם יחד.

 

בגלל הצוות

 

סוגיה נוספת שעל פיה נדרש למדוד את איכותו של בית הספר הימי היא היכולת להעביר את התוכנים המקצועיים ברמה הגבוהה ביותר. דבר זה מתקשר כמובן לאופיו ויכולתו של צוות המדריכים שמעביר את תכני הקורס. אל דאגה, לא תצטרכו בשלב הראשוני להכיר את כל סוגי כלי השיט על בוריים, אך חשוב שהבסיס המקצועי בעת כניסתכם לעולם השייט יועבר ע"י צוות מדריכים מקצועי ואיכותי, כזה שיעניק לכם את כלל הידע הנדרש בצורה אפקטיבית ולא פחות חשוב, גם מהנה.

בהליך ההכשרה לקראת קבלת רישיון השייט הנכסף נדרש להתמודד עם משימות שונות. החל מידיעת התיאוריה הבסיסית וכלה ברכישת יכולות מעשיות שונות. רק מדריך מקצועי, בעל חיבור עז לים ובעל יכולות הדרכתיות גבוהות, יוכל להעניק לכם את הידע הנחוץ בשילובה של חוויה מאתגרת.

 

בגלל המגוון

 

סוגיה אחרונה לבחינה לפני שמבצעים את ההרשמה לקורס ומצטרפים למשפחת הסקיפרים בישראל, היא יכולת הגיוון של בית הספר. כאשר מחפשים את מקום הלמידה האידיאלי עבורכם, כדאי לבחור בית ספר ימי בעל ניסיון ומסורת ארוכת שנים, כזה שיוכל להעניק לכם את כלל סוגי ההסמכות הקיימות (הניתנות בשלבים שונים ולאחר ביצוע קורסים מתקדמים יותר), וכזה שמחזיק ברשותו צי רחב של כלי שיט, מכלל הסוגים.

 

ובכן, באם נסכם הדברים, הרי שיש מכנה משותף גדול בין החיבה אל הים ובין הרצון להיות הכי מקצועיים שאפשר כאשר משיטים כלי שיט מקצועי. ולכן חשוב לבצע את הבחירה הנכונה בעת ההרשמה לקורס השייט ואיתה לקבל את הבטחון והכלים הדרושים כדי לצאת ולכבוש את הים.

יש לכם שאלות נוספות בנושא ? - דברו איתנו

הרשמה לניוזלטר של דרך הים
לקבלת עידכונים שוטפים מדרך הים אנא מלאו את הפרטים הבאים:
  • שם:
  • דוא”ל: