לקראת קורס סקיפרים: בואו להכיר את היאכטות שלנו

כאשר נרשמים לקורס סקיפרים, חולמים כבר על הרגע בו ניתן יהיה לצאת לים ולהשיט יאכטה. ככל שמקום הלימודים ומועדון השייט מציע יאכטות מתקדמות יותר, כך החוויה צפויה להתעצם. אם פניתם ללימודים במסגרת מועדון דרך הים, הנחשב לאחד הגדולים והותיקים בישראל בתחום, אתם צפויים לסמן "וי" גדול גם מהבחינה הזו. הסיבה לכך היא שצי היאכטות של המועדון הוא המרשים ביותר שתמצאו.
 

על היאכטות שלנו

קצרה היריעה מלפרט כאן באריכות על כל אחת מהיאכטות שמועדון דרך הים משתמש בהן לצורך לימודים, כשלכל אחת מפרט טכני מוקפד ושימושים מגוונים. ראשונה בסקירה היא Leopard 39, קטרמן חדישה שהושקה ב-2014. זוהי יאכטה נוחה ומאובזרת היטב, עם מפרט שמזכיר יותר דירה. האורך שלה הוא 11.43 מטר, רוחבה 6.04 מטר ושקיעתה 1.12 מטר. היאכטה כוללת שני מנועי ינמאר של 30 כוח סוס.
 

המבל בי/Swan 43הוא דגם קלאסי ועתיר שבחים, שמאפשר ללמוד על קצה היכולת של היאכטה – לראיה, הזכייה שלו שנתיים ברציפות באליפות ישראל. הוא כולל מנוע 50 כ''ס, בעל אורך של 13.20 מטר, רוחב 3.60 מטר ושקיעה של 2.20 מטר. קוצ'ינה מביתHanse  היא סירה חדישה, פרי פיתוח גרמני, שמאפשרת הפלגות אינטימיות יותר. אורכה 10.99 מטר, רוחבה 3.90 מטר והספק המנוע הוא 27 כוח סוס. דגם משפחתי שמתאים לשייט רגוע הוא כרמן של Bavaria (אורך: 11.30 מטר, רוחב: 3.67 מטר, שוקע: 1.95 מטר) שמגיע עם מנוע וולבו של 30 כוח סוס.
 

קרפה דייאם של Elan - (אורך: 11.90 מטר, רוחב: 3.91 מטר, שוקע: 1.80 מטר, מנוע וולבו 40 כוח סוס) הוא דגם נוסף שמציע שייט מפנק – זוהי היאכטה האידיאלית להפלגות ארוכות יחסית. היאכטה בעלת השם המחייב ליגה ליגה, תוצרת אותה חברה, מאפשרת ביצועים אופטימליים ומהווה תאומה זהה של הדגם הקודם, עם אותו מפרט.
 

דגם הנונה של Hanse- מאפשר תפעול פשוט ונוח, שהופך אותו למתאים לשיעורים הראשונים. אורכו 11.25 מטר, רוחבו 3.75 מטר, השקיעה שלו היא 1.95 מטר והמנוע בהספק 30 כוח סוס. Hanse אחראית גם ליאכטות איה ורוני, תאומות זהות הנחשבות לנוחות, למפנקות ולמהירות מאד. הדגמים הם באורך 10.55 מטר, רוחב 3.55 מטר, שקיעה 1.92 מטר ומנוע בהספק 29 כוח סוס תוצרת וולבו.
 

Dufour הצרפתית מספקת את דגם סבא שמשון, אחד המובילים והמשפיעים בכל הזמנים (לו תאומה זהה בשם דניאל, גם היא חלק מהצי של דרך הים). היאכטה המתקדמת הזו מגיע באורך של 10.81 מטר, ברוחב 3.65 מטר, בשקיעה 1.65 מטר ועם מנוע 29 כוח סוס. בשיעורים העוסקים בשימוש ברוח לצבירת מהירות נכנסת פעמים רבות לתמונה יאכטת נטווה, תוצרת Elan, שאורכה 10.6 מטר, רוחבה 3.5 מטר ושקיעתה 2.15 מטר.
 

הדגם האחרון בסקירה הנוכחית הוא קטמנדו של Aventura  - (אורך: 6.94 מטר, רוחב: 4.68 מטר, שוקע: 0.94 מטר). זוהי יאכטה קטנה באורך של פחות משבעה מטרים, שאינה מצריכה רישיון סקיפר, לכן היא מתאימה למתחילים.

 

לא רק יאכטות

מעבר לארסנל היאכטות של דרך הים, כפי שסקרנו מעלה על קצה המזלג, לא קשה למנות סיבות שהופכות את המסלולים של דרך הים למומלצים. תוכניות הלימודים הן מקיפות ומקצועיות, כאשר שיטת הלימוד ייחודית – כולל קורס סקיפרים דיגיטלי שהושק לאחרונה. הלימודים מאפשרים ללמוד שייט תוך תרגול מאסיבי, כשכל שיעור מסתיים (ולעיתים מתקיים כולו) בים. בית הספר הוא היחידי בישראל שמתחייב באופן מלא שתלמידיו יקבלו בסוף ההכשרה את הרישיון שיאפשר להם להשיט יאכטות בפועל.

הרשמה לניוזלטר של דרך הים
לקבלת עידכונים שוטפים מדרך הים אנא מלאו את הפרטים הבאים:
  • שם:
  • דוא”ל: