חדש! – קורס מדריכים בשיטת ISP

אתחיל ואומר, שאחרי שבוע של קורס מאוד אינטנסיבי המסקנה הראשונה היא שיש עוד כל כך הרבה דברים ללמוד.

הקורס התרכז בעיקר בשיטות הדרכה, והתאמת רמת ההדרכה לרמת התלמידים.
במדינת ישראל ישנו רק משיט 30, לעומת זאת בחול יש המון קטגוריות מרמת day skipper ועד לרמת ה ocean . רוג’ר לימד אותנו להתאים את עצמנו לרמת הרישיון שאנו מלמדים וכמובן לרמת הלומדים.

את הקורס עברנו יחד המדריכים של דרך הים, בעיקר המדריכים המעשיים. במהלך השבוע כל אחד מאיתנו העביר כמה הרצאות קצרות בנושאים ימיים לפי בחירה. ועל ההרצאות קיבלנו משובים גם אחד מהשני וגם מהמדריך, ומכל הרצאה ומכל פידבק שנותנים המדריכים או רוג’ר היה ניתן ללמוד הרבה.

רוג’ר האריסון, הוא אדם מיוחד מאוד, הוא שייט מאוד מנוסה ובעל ידע ימי נרחב בנוסף הוא מדריך מעולה. הוא עשה לנו שילוב בין הדרכה באופן כללי להדרכה ימית. לא חושב שיש הרבה אנשים בארץ שיכולים להעביר קורס הדרכה ימי ברמה הזו.

ספינת הלימוד שלנו הייתה yamreed הספינה החברתית של עמותת מפרשים. כלי שייט שהשתתף בתחרויות להקפת העולם נגד הרוח. 40 טון של ספינת ברזל שנעה באמצעות הרוח. 67 פיט עם תורן של 30 מטר והכל עובד בצורה ידנית כאילו אנחנו על סנונית מפרש. בגדול צריך להפליג עליה כדי להבין.

ספינה, שאינה פשוטה לתפעל, ולרובנו היתה זו הפלגה ראשונה עליה, יצרה חוויה מדהימה, מדובר בכלי שייט בסטנדרט שאנחנו לא מכירים בארץ. היה ברור לנו למה נבחר דווקא הכלי הזה לקורס.
הספינה באופן חד משמעי הוציאה אותנו מאזור הנוחות שלנו ופתחה לנו את הראש לעבוד על כלי שייט גדולים, בדגש על בטיחות.
חולקנו לצוותים וכל צוות עשה משימה שהטיל עלינו המדריך.אכן חווית לימוד שייט מיוחדת .

נכתב ע”י נתי סבג, מדריך בדרך הים